Radiofrekvence

Radiofrekvence

OBLIČEJOVÁ RADIOFREKVENCE

Pomocí radiofrekvenčního vlnění aplikovaného na pokožku prostupuje vytvořená energie přes epidermis do škáry (hloubka cca 2 – 6 mm), která obsahuje velké množství kolagenu. Urychluje se buněčný metabolismus, ve tkáni dochází ke stimulaci kolagenových vláken a zvýší se krevní mikrocirkulace. Tato reakce způsobuje vypnutí ochablé pleti a zjemnění vrásek až k úplnému vyhlazení. Současně dochází k lymfatickému odvodu tuku a toxinů.

TĚLOVÁ RADIOFREKVENCE

REDUKCE CELULITIDY • LÉČBA STRIÍ • TVAROVÁNÍ POSTAVY • VYHLAZENÍ A VYPNUTÍ KŮŽE (ZEJMÉNA PO OPERATIVNÍ LIPOSUKCI)

Redukce tuku v problematických partiích – vnější a vnitřní stehna, hýždě, oblast břicha, záda, horní končetiny, oblast kotníků a jiné • vyhlazení kůže po operativní liposukci.

JAK RADIOFREKVENCE FUNGUJE?

Radiofrekvenční liposukce je moderní, bezbolestná, neinvazivní metoda, při které dochází k prostupu radiofrekvenčních vln přes povrch pokožky do podkoží, kde cíleně a intenzivně zahřívá tukové buňky. Ty se následně začnou smršťovat a vyplavovat svůj obsah do lymfatického a cévního systému.

Lokalizované zahřívání okamžitě aktivuje kontrakce kolagenových vláken, současně povzbudí metabolismus fibroblastů, které následně produkují nový kolagen a elastická vlákna.

RADIOFREKVENČNÍ TERAPIE

Procedura je bezpečná a bezbolestná. Radiofrekvenční vlna prostupuje přes povrch pokožky do podkoží (cca 15 až 20 mm do tkáně), kde intenzivně zahřívá tukové buňky ( pro obličejovou radiofrekvenci je to od 39°C do 44°C, pro tělovou pak 48°C). Dochází k redukci celulitidy, k vypnutí uvolněné a povadlé kůže na celém těle, včetně obličejových partií a oblastí kolem očí, přičemž se odstraňují vrásky.

Ve tkání, vlivem působení energie zahřátím, dochází k rozrušení tukových buněk a jejich redistribuci, kontrakci a množení kolagenových vláken (nový kolagen zvyšuje elasticitu, pokožka je pružnější, zářivější a mladistvější), ke zvýšení krevní mikrocirkulace, zlepšení zásobování tkání kyslíkem a k podpoře přirozeného regeneračního metabolického procesu (podporuje se tvorba elastinu).

Lymfatický systém následně odstraňuje odpadní látky uvolněné z podkoží včetně rozrušených tukových buněk. V konečném důsledku, díky těmto procesům, dochází i k léčbě celulitidy.

OBLIČEJOVÁ RADIOFREKVENCE

Při ošetření obličeje se využívá radiofrekvenčních vln k liftingu pokožky obličeje, krku, dekoltu, povislé brady, k léčbě akné vulgarit a rosacey, dále se redukují tukové tkáně, tzv. modelace obličeje, a rovněž podbradek.

VYHLAZENÍ VRÁSEK A TVORBA NOVÉHO KOLAGENU

Pomocí radiofrekvenčního vlnění aplikovaného na pokožku prostupuje energie přes epidermis do škáry (hloubka cca 2 – 6 mm), která obsahuje velké množství kolagenu. Aplikací dochází k urychlení buněčného metabolismu, ve tkáni se stimulují kolagenová vlákna a zvyšuje se krevní mikrocirkulace. Tato reakce způsobuje vypnutí ochablé pleti a zjemnění vrásek až k úplnému vyhlazení pokožky. Současně dochází k odvodu tuků a toxinů lymfatickými cestami. Celkovým výsledkem je mimo jiné i dokonalejší tvar obličeje.

TĚLOVÁ RADIOFREKVENCE – RADIOFREKVENČNÍ LIPOSUKCE

Screenshot 2015-02-25 17.45.14Radiofrekvenční technologie je metoda využívaná v oblasti estetické medicíny pro ošetření problémových partií těla. Funguje na stejném principu jako u ošetření obličeje. Využívá se pouze větší intenzita.

Metoda se aplikuje při redukci celulitidy, léčbě strií, tvarování postavy, vyhlazení a vypnutí kůže na těle apod. Používá se při redukci tuku na problémových partiích těla, jako jsou vnější a vnitřní strany stehen, hýždě, oblast břicha, záda, horní končetiny, oblast kotníků a kolen a jiné. Výhoda radiofrekvence spočívá v tom, že její aplikace je možná právě i na méně přístupných místech, kde se např. kryolipolýza nedá použít.

JAK OŠETŘENÍ PROBÍHÁ?

Ošetření probíhá bez nutnosti anestezie, bez hospitalizace, po výkonu nejsou nutná žádná fyzická omezení, nemusí se nosit kompresní prádlo a není zde riziko vedlejších účinků. Zákrok probíhá v příjemné a klidném prostředí formou ruční masáže radiofrekvenční hlavicí cca 30 minut. Klient se ihned po zákroku vrací k běžnému dennímu režimu, může chodit do zaměstnání i sportovat. Podle potřeby se ošetření opakuje 1x za 7 až 14 dní.

Mezi jednotlivými ošetřeními je nutné dodržovat zvýšený pitný režim, který napomáhá při vyplavování destruované tkáně. K úbytku totiž nedochází ihned, ale ještě několik týdnu po aplikaci se tělo nadále tukové tkáně zbavuje. Metodu je možné provádět během celého roku.

FREKVENCE OŠETŘENÍ

V závislosti na stavu pokožky se doporučuje cyklus 5-ti ošetření s intenzitou 1x za 7 až 10 dní. Při horším stavu pokožky (velmi vrásčitá a povadlá pleť) doporučujeme více ošetření. Pro udržení zdravé a kvalitní pleti doporučujeme vhledem ke stavu pokožky preventivní ošetření 1x za 3 týdny. Následná péče vyžaduje pouze aplikaci hydratačního krému s vyšším obsahem SPF faktorem. Po ošetření se nedoporučuje intenzivnější slunění nebo sauna.

Upozornění: před radiofrekvenčním ošetřením by neměl být minimálně jeden měsíc užíván chemický peeling. Pokud jste prodělali orální retinoidu mělo by být ošetření s použitím radiofrekvence aplikováno až 6 měsíců po zákroku, při povrchové retinoidě 1 měsíc.

KYSELINA HYALURONOVÁ

Pro omlazení pokožky se rovněž využívá kyselina hyaluronová, která se masáží aplikuje do oblasti obličeje, krku a dekoltu. V kosmetice je často nazývána elixírem mládí. Obnovuje původní vlastnosti pleti, regeneruje vrstvu kolagenu a tím zpomaluje proces stárnutí pleti, výrazně hydratuje. Mimi jiné také urychluje procesy hojení a zamezuje vzniku jizev. Po aplikaci dochází k výraznému zvýšení elasticity pleti. Navíc nevyvolává žádné alergické reakce.

Velmi oblíbenou a efektivní metodou omlazení pleti je zapracování kyseliny hyaluronové do střední vrstvy kůže pomocí radiofrekvenčních vln. Tato aplikace je výrazně účinnější a má rychlejší a lepší výsledky.

DOPORUČUJEME

Pro urychlené vyplavování odbourávaných buněk a zplodin u těla ven doporučujeme podstoupit přístrojovou lymfodrenáž ihned po ihned po radiofrekvenčním ošetření. Pro lepší nastartování lymfatického systému je vhodné podstoupit přístrojovou lymfodrenáž i před radiofrekvencí. Naše pracovnice vám přesně poradí jakou variantu vybrat vzhledem k vašemu zdravotnímu stavu, věku apod.

KONTRAINDIKACE

Screenshot 2015-02-25 17.45.04

  • těhotenství
  • porucha integrity kůže v ošetřované oblasti
  • vážnější porucha imunity
  • vážné srdeční onemocnění
  • poruchy srážlivosti krve
  • rakovina – onkologické onemocnění
  • nedávné kolagenové výplně
  • kovové implantáty v těle
  • koloidní jizvy