Detoxikace a regenerace

DETOXIKACE

očištění organismu od nežádoucích látek a zplodin zapříčiňujících tělesné potíže a nemoci

REGENERACE

obnovení funkcí organismu do ideálního stavu od vitality až po buněčný základ

Tyto dvě oblasti ozdravění spolu úzce souvisí. V průběhu života se naše tělesné buňky a následně i celé tělo opotřebovávají a jsou zanášeny toxickými látkami a zplodinami. Je to důsledek našeho špatného životního stylu a závadného stravování. Příčinou může být jednak pohodlný a konzumní způsob života, ale i nekvalitní výběr potravin. Kvalita potravin přímo souvisí s množstvím přijímaných toxických látek a odpadních produktů, které se tělo snaží vyloučit. Ne všechny toxiny z těl odcházejí. Část z nich se ukládá v organismu. Způsob života ovlivňuje množství jedů v organismu. Díky zálibě v tučné stravě, stravování ve “fast foodech”, konzumace alkoholu, kouření, stresům apod. Těmito všemi faktory se nám tělesné buňky zanášejí a nadměrně zatěžují, čímž předčasně stárnou a vyvolávají potíže a nemoci.

Správně prováděnou detoxikací se tělo vyčistí od toxických látek. Toxinem může být vše, co má na organismus škodlivé účinky, vede k intolerancím, alergiím a všeobecnému pocitu nemoci. Toxiny najdeme ve vodě, kterou pijeme, v jídle, i ve vzduchu, který dýcháme. Rovněž si jich také pořádnou dávku sami “vyrobíme”. Během jednoho roku se vymění skoro všechny buňky celého těla a ty odumřelé musíme vyloučit ven. Než se tak stane, stávají se také odpadem.

Naše tělo dokáže toxické látky vyloučit vcelku pohotově, o to se většinou bravůrně postarají játra, ledviny, plíce, střevo a kůže. Jenže většina z nás dává právě těmto “čističkám” svým životním stylem dost zabrat, ony nestíhají, a tak potřebují pravidelnou “údržbu”.

JAK VÁM POMŮŽEME

V našem Studiu DIANA Vám pod dohledem odborníků pomůžeme sestavením individuálního programu a dozoru očistit se od nežádoucích jedovatých látek v těle, celkově ozdravit organismus, či zregenerovat unavené a nesprávně fungující buňky.

Sami na sobě pocítíte úlevu, větší vitalitu a chuť do života. Budete se cítit mladě a samo Vaše tělo Vám bude vděčné.

Je to však proces na delší dobu. Tak, jak jste roky zanáseli své tělo zplodinami, tak nelze očekávat, že se vyčistíte a zregenerujete zde dne na den. Ale trpělivostí a dodržováním námi stanoveného programu již budete cítit během týdne první příznaky úlevy.

Stává se, že klienti po zavedení programu pozorují jisté negativní příznaky související s detoxikací organismu. Je to způsobeno tím, že usazené jedy se uvolňují, dostávají se do tělesného oběhu, kde mohou způsobovat uvedené potíže, a následně se vyplavují z těla ven.

V souvislosti s detoxikací a regenerací působí na organismus zdravá strava, úprava životního stylu a redukce hmotnosti. Všechny tyto faktory Vám individuálně můžeme upravit a pomoci tak rychleji dosáhnout očekávaných výsledků.

Obečně můžeme doporučit následná pravidla, která napomohou předcházení uvedených problémů, popřípadě nemocem.

Pravidla odlehčených dnů
  1. Zvyšte pitný režim – minimálně 2,5-3l čisté neperlivé vody a bylinkových čajů denně. Napomůžete vylučování odpadních látek. Skvělé jsou také čerstvě vylisované šťávy z ovoce a zeleniny.
  2. Snažte se v jídelníčku vyřadit nebo alespoň omezit smažené pokrmy, uzeniny, potraviny obsahující umělá aditiva (hodně průmyslově zpracované potraviny, konzervy, instantní potraviny, fast food), alkohol, černou kávu, bílou mouku, bílý cukr, černý čaj.
  3. Jezte více zeleniny a pijte zeleninové šťávy – obsahují vitaminy, minerální látky, enzymy a další pro organismus cenné látky, které dokážou neutralizovat překyselený organismus.
  4. Zvyšte objem vlákniny – jezte celozrné pečivo, přidejte zeleninu, ovoce, do zeleninových polévek přidávejte ovesné otruby. Pročistíte zanesený trávící trakt a umožníte lepší vstřebávání živin.
  5. Játra – naši největší detoxikační stanici podpořte česnekem, brokolicí a čajem z ostropeřce mariánského nebo z pampelišky.
  6. Začněte se zdravě pohybovat – rozhýbete tak metabolismus a lymfatický systém. Aerobním pohybem (jízda na kole, běh, bruslení, aerobik apod.) 2-3x týdně minimálně 20 minut podpoříte kardiovaskulární systém a zatočíte se stresem. Další podpůrnou akcí mohou být cviky na peristaltiku střev a masáže.
  7. Odpočívejte a relaxujte. Prospěje Vám kvalitní spánek a relaxační techniky (jóga, pilates, taichi, dýchání, břišní tanec apod.) a naordinujte si také pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu (procházky, výlety).
  8. Pro cílené čištění organismu jsou velmi vhodné potravinové doplňky. Vybírejte z těchto skupin: antioxidanty, fytonutrienty, vlákniny, bylinné výtažky. Trh dnes již nabízí suplementy se speciálním složením pro očistu organismu.