Lymfatické masáže

Co je to lymfatický systém?

Lymfatický systém v našem těle je tvořen lymfatickými cévami a uzlinami, jimiž protéká lymfa (míza), a který má za úkol očistit naše tělo od odpadních látek. Jedná se především o absorbování přebytečné tekutiny, její vyčištění a navrácení do krevního oběhu, dále pak vstřebávání tuků, zachycování cizorodých částic, mikroorganismů a v neposlední řadě i nádorových buněk. Má tedy podíl i na fungování imunitního systému. Jde o filtraci, detoxikaci a tvorbu protilátek.
Lymfa vzniká z mezibuněčné tekutiny a v lidském těle je jí približně 5 – 6l.

Dobře fungující lymfatický systém je pro lidské tělo velice důležitý

Existuje však spoustu faktorů, které lymfatický systém poškozují. Může to být přemíra ovoce, cukru a mléčných výrobků, přemíra živočišné a pečené stravy, špatný stav ledvin, dlouhodobé působení strachu, napětí a stresu, nedoléčená chřipka a další. Poruchu lymfatického systému může rovněž způsobit poškození lymfatických cév úrazem, operací, ozařováním, infekcí apod. Selháváním transportních a filtračních schopností lymfy je organismus vystaven působení škodlivých látek, které by měly být z těla vyloučeny.

Nadměrná zátěž lymfatického systému se většinou projeví nejprve únavou, pocitem, že jsme oteklí, otékáním kotníků, a to hlavně večer po námaze. Později se objeví otoky v břiše, otoky očních víček, zduření mízních uzlin, dechové potíže, náchylnost k infekčním chorobám a posléze únavou celého organismu. Existuje také spojitost s problémy pokožky, jako je akné, celulitida apod. Vznikají i problémy psychické, od podráždění, bolesti hlavy až k migrénám.

Jak podpořit činnosti lymfatického systému? Vyhněte se odpadům!

Screenshot 2015-02-19 14.04.13Určité druhy potravin (a to hlavně nekvalitních) obsahují velký nadbytek odpadů. Abyste měli zdravou lymfu, měli byste se vyhnou tučným potravinám, mléčným výrobkům, červenému masu, chemicky zpracovaným a rafinovaným potravinám a cukrům. Čerstvé ovoce a zelenina naopak lymfatický systém pročišťuje. Rovněž dostatečný pitný režim, nejlépe pramenitá voda. Zvýšit cirkulaci lymfatického systému a tím pročišťovat organismus lze také dostatečným pohybem, nejlépe sportováním, jako je rychlá chůze, běh, jízda na kole, plavání, aerobic apod.

Screenshot 2015-02-19 14.06.56Screenshot 2015-02-19 14.07.08

LYMFATICKÉ MASÁŽE

Pokud nedodržujete zdravý životní styl, bude Váš organismus postupně zanášen škodlivými látkami. K ozdravení lymfatického systému, respektive větší cirkulaci lymfy a tím následné ozdravení celého organismu lze použít proceduru přístrojové lymfatické masáže.

Ve Studiu DIANA provádíme lymfatickou masáž pomocí speciálního přístroje, který simuluje ruce maséra a v pravidelných rytmech masírování dolních končetin a boků Vám uvádí lymfatický systém do urychleného pročišťování organismu. Individuální nastavení přístroje a dohled pod odborným pracovníkem je samozřejmostí. Masáž trvá přibližně 50 minut.

V příjemném a klidném prostředí si nádherně odpočinete a navíc uděláte službu svému tělu. Poradenství v oblasti zdravého stravování, jídelníčků a životního stylu je pak další služvou našeho studia, které Vám pomůže s pročištěním a ozdravením celého těla.